O bodování

O bodování docházky

V našem oddíle dostávají kluci za účast na schůzkách a akcích body. Tyto body neodráží pouze samotnou docházku, ale také zda mají všechny potřebné věci. Body můžou dostat také za zápis do kroniky nebo splněný bod ve stezce. Pokud kluci nemůžou přijít a dopředu se omluví, dostanou 1 bod za omluvu.

Tyto body se o prázdninách promění na táborové peníze, za které si kluci můžou vybrat hodnotné ceny. Na úplného vítěze v celoročním bodování čeká zvěčnění jeho jména na oddílovou desku výherců.

Omluvy

Abychom věděli, kolik kluků na schůzku nebo akci nepřijde, a mohli tak lépe přizpůsobit program, potřebujeme omlouvat absenci. U skautů se očekává, že se již budou omlouvat sami (jistě to zvládnou).

Z akcí se primárně omlouvejte vedoucímu dané akce, ze skautských schůzek rádci své družiny. Pokud nevíte, komu se omluvit, můžete směrovat omluvu na hlavního vedoucího skautů/vlčat. Omlouvejte se minimálně den předem.

• +1 b. za včasné omluvení ze schůzky nebo akce
  • -1 b. za neomluvení ze schůzky nebo akce

Pravidla ohledně bodování

Aby Váš syn mohl jet na tábor, musí do konce dubna dosáhnout minimálně 200b. Tímto krokem zajišťujeme, aby na tábor jeli hlavně aktivnější členové, protože z kapacitních důvodů nemůžeme na tábor vzít každého.
Vyhrazujeme si však právo vzít na tábor i člena, který ze závažných nebo dlouhodobých důvodů (typicky nemoc) nemohl být aktivní přes rok, jak by jinak byl.

Pokud Váš syn nenastřádá 200b ani do konce roku, je to pro nás signál, že o členství nejeví zájem a budeme zvažovat, zda má takové členství vůbec smysl.

Při dosažení počtu pěti neomluv již není možné jet na tábor, je to pro nás zase znamení, že členství není tolik chtěné. Počet omluv je neomezen.

Schůzky

Vlčata

Schůzka (max. 5 bodů)
  • 1b deník
  • 1b tužka
  • 1b uzlovačka
  • 1b KPZ
  • 1b stezka

Skauti

Schůzka (max. 5 bodů)
  • 1b deník s tužkou
  • 1b uzlovačka
  • 1b KPZ
  • 1b stezka
  • 1b zápis z minulé schůzky

• Půldenní akce: 6 – 10 bodů
  • Celodenní akce: 10 – 15 bodů
  • Vícedenní akce: 15 – 35 bodů dle počtu dní

Body za stezku

Za každý splněný bod (aktivitu) ve stezce lze získat 2 body do bodování.

Za zápis z akce do oddílové kroniky lze dostat 1 – 5 bodů podle kvality zápisu.

Vlčci a skautské odborky

Za splnění vlčka nebo skautské odborky lze získat 10 bodů.