OČK Zdravověda - LŠ Seleška

Odborná činovnická kvalifikace - Lesní škola

Severočeská záchranářská lesní škola je lesní školou, specializovanou na záchranářství.Záchranářská lesní škola se skládá ze čtyř částí. Tou první je jarní víkend - seznamovací, kde si každý ověří, zda jeho volba byla správná a Seleška je pro něj skutečně to pravé. Druhou, hlavní částí je ta letní táborová, která je naplněná spoustou zajímavých přednášek, simulovaných situací a her, při kterých si vyzkoušíš nejen svou schopnost reagovat, ale dozvíš se i něco sám o sobě. Podzimní víkendovka, část třetí, je zaměřená nejen na výcvik na horolezecké stěně, ale i na výcvik záchrany tonoucího a výcvik s hasiči. Poslední, závěrečná část, je zimní, probíhá na běžkách a je to výcvik nejen s horskou službou...
Na konci kurzu se skládá zkouška v oboru zdravovědy tzv. OČK (odborná činonovnická kvalifikace)

více na: http://seleska.skauting.cz/

Naši absolventi:

• Milan (absolvoval 23.2.2009)
    Tuto lesní školu řadím k nejlepším a nejprestižnějším lesním školám u nás a svým zaměřením je jedinečná. Naučíte se ošetřovat různá zranění v extrémních situacích. Získáte dovednost nezmatkovat, postupovat systematicky a řešit různé situace. Zažijete slaňování z přehradní hráze, podíváte se do jeskyní, nebo se projedete na běžkách v okolí Liberce. Poznáte skvělou partu instruktorů, kteří ví, o čem mluví. Kurz není pro žádné bačkory..je velmi časově, fyzicky ale i psychicky náročný, ale stojí to za to! Pro absolvování lesní školy se musíte účastnit všech jejich částí a napsat lesoškolskou práci (napsání není žádny med). Po lesní škole si můžete složit OČK Zdravověda.

zobrazit všechny kurzy