Co děláme

Každý týden se scházíme na schůzkách (trvají 2 hodiny). Tam je dost prostoru pro hraní her, ale také pro získání znalostí i dovedností. Seznámíme se s přírodou, naučíme se různým skautským dovednostem a povíme si něco o skautingu.

Přibližně jednou až dvakrát za měsíc vyrážíme na výlet do přírody nebo na nějakou sportovní či jinou skautskou akci. Dvakrát až třikrát do roka máme vícedenní výpravu a jednou ročně (o letních prázdninách) nás čeká dvoutýdenní tábor v indiánských stanech tee-pee v krásném prostředí České Kanady. Právě zde vrcholí naše celoroční hra neboli etapovka, kterou budeme v průběhu roku hrát.

V průběhu roku kluci rovněž plní také stezku. Vlčata začínají s plněním nováčka, pak pokračují třemi stupni, ve kterých se setkají s postavami z knihy džunglí. U skautů je to obdobné. Na místo tří stupňů jsou čtyři a postavy džungle vymění za postavy ze světa fantasy. Úkoly ve stezkách jsou různé a není třeba se jich bát. Řadě úkolů se věnujeme na schůzkách, nebo akcích, jiné mohou kluci plnit doma. Po splnění všech bodů nováčka může každé vlče i skaut složit na táboře vlčácký resp. skautský slib a dostat slibový odznak.

<< září 2018 >>

poútstčtsone