Má dobrodružství s Deltou

Minulý článek o autě měl celkem odezvu, a tak jsem se rozhodl  napsat ještě jeden, o dalším  neobyčejném kousku, který patří mému dlouholetému kamarádovi a našemu bývalému členovi Michalovi.  Jméno tohoto vozu je vcelku napsáno: „Oldsmobile Delta 88 Royale Diesel“ z roku 1978. Od obyčejné „ameriky“ se nejvíce odlišuje právě oním přívlastkem „diesel“. O technických  údajích a podobně jsem se rozepisoval ještě v papírovém vydání časposu, teď bych chtěl ukázat spíš její příběh a to hlavně pomocí fotek co jsme za léta nashromáždili.

Všechno to začalo v létě roku 2009, kdy se z „pralesa“ kousek od Rakovníka přestěhovala na korbě náklaďáku k nám do Brna…

Po příjezdu byla částečně rozebrána a čekala ji spousta údržby, jako ošetření rámu, výměna olejů a hromady dalšího…

Konečně zas v kompletní… a po delší době zase mohla na silnici…

Kde s ní nebyla nouze o zajímavé momenty.. 🙂

I přes některé poměrně větší mouchy jako byl celkem markantní únik oleje a potíže se startováním jsme se ji rozhodli konečně loni na jaře vytáhnout na sraz, který se nakonec velice povedl a až na jedno krušné startování ho Delta zvládla.

 

Po srazu se ukázalo, že je na tom původní motor ještě hůř než jsme předpokládali a Delta loni na konci léta podstoupila transplantaci nového dieselového srdce.

Po výměně motoru se nám dlouho nedařilo jej opět probudit k životu. Po dlouhých měsících se nám konečně před týdnem podařilo nastartovat a věci se zase dali do pohybu. Za těchto pár let co jsem na ní s Michalem občasně pracoval jsem si ji i přes všechna úskalí náležitě oblíbil.

Na závěr přidám ještě video, aby jste měli  zhruba představu jak vlastně taková věc zní. (poslední projížďka před novým motorem)

http://www.youtube.com/watch?v=V6NkSj7-2-o

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *