Jak jsem fandil Kometě

Asi tušíte, že se letos brněnskému hokeji v závěru sezony nebývale daří. Možná ale už nevíte, že se Kometa do finále dostala po 41 letech. A možná taky nevíte, že se každej zápas velkoplošně vysílá na náměstí Svobody.

Upřímně řečeno, fanoušek jsem spíše televizní a spíše příležitostnej. To znamená, že během základní části jsem se nekoukal skoro vůbec, play-off ale sleduju celkem poctivě. Vybral jsem si dobře. Čtvrtfinale se Spartou bylo strhující, semifinále s Plzní taky a totéž čekám i od finále s Pardubicemi. A proto jsem dneska vyrazil na první velkoplošnou projekci.

Na Svoboďák jsem dorazil hodinu předem a našel spolužáky. Od kamarádky jsem vyfásl šálu a instrukci – toč s ňou pořád a pořádně. Postupně se náměstí plnilo a před prvním vhazováním už bylo pěkně těsno. Atmosféra krásná, lidi příjemní, teplota obstojná. Zpívalo se (naštěstí jsem znal slova) a skandovalo. Do první třetiny Kometa naskočila slušně, jenže Trvaj zaváhal a snadná střela od modré mu propadla do brány. Ve druhé třetině srovnal Leoš Čermák a do třetí se šlo s vyrovnaným skóre 1:1. Pak dostala Kometa po další Trvajově chybě gól. Atmosféra by se dala krájet. Kometa ale rychle srovnala a všichni se uvolnili. Jenže Pardubice daly další gól. Kometa opět srovnala. A Pardubice daly gól. To už na sebe fanoušci vrhali nervózní pohledy a tajili dech. V této chvíli Brnu pomohl soupeřův gólman, když zanedbal nahození od červené a puk se mu dostal za záda. Přišlo prodloužení a po prodloužení nájezdy. První čtyři nájezdy byly neúspěšné, pak Pardubice daly. Svorně jsme se shodli, že bychom nechtěli být na místě Leoše Čermáka, který musel dávat. Najel pomalu a nedal. Zklamání bylo obrovský. Tři hodiny jsme fandili a nakonec prohra.

Přesto jsem rád, že jsem tam byl. Atmosféra byla určitě srovnatelná s nedosažitelným Rondem. A proto vás vybízím, máte-li čas, vyražte fandit. Zážitek je to krásnej.

Váš pokorný vypravěč

P.S. Nechci aby to vypadalo, že Trvaj dneska byl hroznej. Opět chytil věci, který bych se po něm ani neodvážil žádat, jen dostal dva hloupý góly.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *