Usagi Yojimbo

Ahoj, ahoj, tak jsme zase spolu, jako každé páté pondělí, je tady váš Komár se svým… článkem!!!


Musím se vám omluvit, že dnešní článek nebude obvyklé délky; zato bude o něčem.

Čtete komiksy? Já vlastně ani moc ne, spíš se mi nemají jak dostat do rukou. A musím ještě specifikovat slovo komiks, to by se podle mě dalo rozdělit na normální příběhový komiksy pro smrtelníky, a pak takový ty drsný, hezky nakreslený, umělecký pro dospělý. No, ty druhý jsou taky fajn, ale já to vlastně i blbě popsal, takže radši přejdeme k hlavnímu tématu. Úvodu si prosím vůbec nevšímejte.
Tuhle jsem znovu začal číst Usagiho. Co to je? Japonský komiks. Komiks, ne manga. Takže ne obrázky jak z Pokemonů, ale milá zvířátka, králíčci, kočičky, pejsci, nosorožíci, prasátka, atd. Ale myslím to vážně. Jsou to příběhy inspirované Japonskými pověstmi a legendami a takovými povídačkami. Usagi je vlastně jméno hlavního hrdiny, králičího samuraje. A ten zažívá různá dobrodružství, různě někoho zachraňuje, řeší bezpráví, loví bandity, pomáhá lidem a dělá další fajn věci. Je to moc pěkně nakreslený a je to občas aj docela vtipný, ale hlavně je to prima čtivý. A taky je Usagi docela kladnej bouchač, takže ho jen tak někdo neporazí, což třeba konkrétně já ocením.
Jen bych ještě chtěl říct, že mě k tomu navedl Pazour. Momentálně toho mám plnou skřínku ve škole a je to fajn zábava do hodin. Jen to má drobnou nevýhodu, že jeden díl vydá tak na dvě vyučovací hodiny. Tak doufám, že jsem vás alespoň trošku navnadil a pokud ještě neběžíte do nejbližšího knihkupectví, tak alespoň víte, co si máte přát k narozeninám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *