Letní festivaly

Jako každý rok, nás i letos v létě čeká sezóna plná hudebních akcí napříč Českou republikou.  Už se tu začínají pomalu formovat akce na prázdniny, a tak mi dovolte takový menší výčet, abyste náhodou na něco nezapomněli 🙂

11.5  Majáles   /Brno – Komárov

Sice se ještě nedá zahrnout mezi letní akce, ale byla by rozhodně velká chyba ho sem nenapsat. Loni se jeho místo konání přesunulo do Komárova, kde může nabídnout větší výběr kapel. Oproti minulým ročníkům je letos opravdu z čeho vybírat. Vystoupí kapely jako: Horkýže Slíže /sk/, Nightwork, Iné Kafé /sk/, Tomáš Klus,, MIG 21, Tata Bojs, Pipes and Pints /uk/, Vypsaná Fixa, Wohnout, Tleskač, Sto Zvířat, Čoko Voko, UDG, Polemic /sk/, Prago Union /live band/. Osobně vřele doporučuji!!. Vstupenky se teď dají koupit kolem 270kč.

http://brno.majales.cz/

3-6.7 Rock For People /Hradec Králové

Jeden z vůbec největších rockových festivalů u nás. Letos se koná už po osumnácté. Tento rok na něm vystoupí: Paramore, Pendulum, My Chemical romance, Sum 41 a mnoho, mnoho dalšího. Lístky začínají na 1300kč

http://www.rockforpeople.cz/

12-15.7 Colours of Ostrava  /Ostrava

Jedná se o multižánrový festival. Za svou dobu nasbíral mnohá ocenění. Každoročně na něm vystupují kapely z různých světových zemí a mnoha žánrů. Letos mimojiné přijede Bobby McFerrin a Parov Stellar 🙂 + Kvanta dalšího.

http://www.colours.cz

13.15.7 Mighty Sounds /Tábor

Mighty je festival pro pravé milovníky Punku, Ska a žánrů okolo. Je to jeden nejvetších festivalů těchto žánrů ve střední Evropě. Každý rok se sem sjíždí podobně naladěné kapely z celého světa.  Vystoupí: The Carburetors (nor), Poison Idea (usa), Street Dogs (usa), The Peacocks (ch). Lístky od: 750kč

http://www.mightysounds.cz/

12-15.7 Masters Of Rock /Vizovice

Jeden z největších českých rock-metalových festivalů pořádaný a pravidelně se rozrůstající ve Vizovicích u Zlína. Na festivalu vystupují především zahraniční rockové a metalové kapely. Letos přijedou: WITHIN TEMPTATION (NL),EDGUY (Ger), SABATON (Swe), THIN LIZZY (Irl) , KAMELOT (USA) , ARCH ENEMY (Swe) , KORPIKLAANI (Fin) , STRATOVARIUS (Fin) Vstupenka vyjde na 900kč.

http://www.mastersofrock.cz/

16-19.8 Open air music festival Trutnov  /Trutnov (Bojiště)

Aneb český Woodstock. Kdo by chtěl zkusit zažít, jaký to asi bylo kdysi dávno, když frčely dlouhý vlasy a éra hippies byla v plným proudu ať neváhá a vyrazí na Trutnov. Na festivale vládne úžasná nekomerční uvolněná multikulturní atmosféra. Doporučuju!! (Myslím, že nejsem sám 🙂 ) Účinkující: The Plastic People of The Universe, Jiří Schmitzer, J.A.R., Irena Budweiserová, Vlasta Třešňák & Band, Neruda, Sto zvířat, Mňága a Žďorp, Petr Váša a Ty syčáci, Zuby nehty, Visací zámek, Baťa & Kalábůf něžný beat, N.V.Ú., Už jsme doma.

http://www.festivaltrutnov.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Offtopic, Zábava. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *