Taneční aneb jak z mladého pána udělat mladého elegána

Jak jistě víte, v prvním nebo druhém ročníku střední školy, je zavedeným obyčejem v našich končinách chodit do tanečních. Tak se tomu stalo i u naší třídy a tak jednou týdně kroužím po parketu (bohužel právě ve čtvrtek, kdy jsou skautské schůzky).

Vše se začalo osnovat už minulý říjen. To nás přišla do dějepisu navštívit majitelka taneční školy STARLET a na mě padlo to pro třídu zařídit – vybrat peníze a přihlášky a všechno odevzdat. Zní to jako otrava, ale aspoň jsem nemusel platit dvanáct stovek, takže dobrý.

Slavnostní zahájení bylo dost děsný, jak může potvrdit i Vojta Brůža, jenom se tam cosi povídalo o možnosti si půjčit šaty na prodlouženou a tak porůznu, tak jsem radši šel v půlce pryč. Zato druhá stála za to. Začali jsme waltzem, pokračovali jivem a skončili polkou. Po této dvouhodinovce jsem se cítil silně frustrován, měl jsem pocit že tanec asi není můj šálek čaje. „Ale co“, řek jsem si a příští týden se do tance vrhl s obnovenou vervou. A ono to šlo. Teď už brázdím parket s jistotou, kterou by u mě po první lekci nikdo nehledal.

Dneska mě čeká prodloužená. Velká slavnost, první zkouška, kde se pozná jestli jsem se učil pilně. Slečny musí mít bílé šaty, pánové tmavá saka, bílé košile, rukavičky a motýlky (mimochodem můj motýlek je vskutku apartní). Maminky budou slzet, jak jim ti jejich drobečci vyrostli, drobečci se budou děsit chvíle, až budou muset tančit s rodiči. Uvidíme, snad se všechno vydaří a zbyde mi neopakovatelný zážitek.

Takže teď hurá se připravovat – do vany, oholit nesměle rašící knírek, vyčistit zuby.

Váš pokorný vypravěč

Příspěvek byl publikován v rubrice Offtopic. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Taneční aneb jak z mladého pána udělat mladého elegána

  1. Komár napsal:

    fakt mu to sluselo, to musim priznat… az tak, ze vyhral treti misto v oblibenosti 🙂 … a ze tam bylo konkurence!

    • Ruprd napsal:

      Souhlas, a navic se inspiroval tím, co sem mu poradil, takže kdyby tohle byl příspěvěk na fcb, tak davam like:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *