Ohlédnutí za proběhlými akcemi

Nejen za naftou do Ždánického lesa

Sraz byl v 8:30 jako obvykle u nástěnky na konečné Ečerova. Z Ečerové se jelo na Hlavní nádraží, protože výlet byl dál od Brna než je normálně, takže jsme se podívali někam, kde to ještě neznáme. Když jsme vystoupili z vlaku zahráli jsme si seznamovací hru, ve které všichni dostali tabulku, kde bylo napsáno např.: Je levák, má maskáče nebo jeho příjmení obsahuje pět písmen. Podle toho jsme museli někoho najít a dostat od něho podpis. A kdo měl všech 25 políček vyplněných, tak vyhrál. Ale hlavní účel byl seznámit se, protože na výletě byli skauti, vlčata a někteří roveři. Během cesty se hrála hra na krysu, která musela roznášet mor tím, že na někoho udělá fixou tečku. Asi v půlce výletu jsme se rozdělili na čtyři anglické rady (Tudorovci, Stuartovci, Lancasteři a Yorkové) a v těchto skupinách jsme dobývali zámek (něco jako pašeráci) a podle bodů jsme dostali písmena. Cestou jsme ještě viděli ropné vrty. Na konci výletu jsme ještě ve skupinách hráli něco jako hradního pána a dostali jsme další písmena a až jsme složili správná slova (ČESKÝ KUVAJT), tak jsme si mohli zaběhnout k Ondrovi pro odměnu. A až skončila hra, tak jsme jeli zase vlakem domů. Počasí bylo hezké, byla trochu zima ale při hrách a chůzi jsme se zahřáli. Takže výlet se vydařil.

(převzato z kroniky, autorem je David Holický)

bez názvu

Ve stopách skautské lilie

Akce začala rozcvičkou s toaletním papírem. Běhali jsme v rozestupech za sebou a drželi se toaleťáku. Potom jsme se přestěhovali do klubovny a předváděli body ze skautského zákona. Buď pantomimou, nebo jsme je měli popsat. Až jsme dohráli, tak jsme šli ven a měli jsme obejít deset stanovišť. Kdo obešel všech deset stanovišť, tak získal z papírků, které jsme dostali při splnění úkolu, trochu pozměněný skautský zákon. Akci jsme jako každou jinou zakončili pokřikem.

  (převzato z kroniky, autorem je Vašek Kolář)

bez názvu

Přespání v klubovně

Sraz byl v 17:30. Já jsem bohužel přišel o něco později, ale i tak bylo dost srandy. Večerka byla od 21:30 až po 22:30, my jsme s klukama samozřejmě nešli spát o půl desáté, ale až o půl jedenácté. Někteří menší kluci šli spát v deset. Ráno byla v 9:00 zozcvika, potom následovala snídaně a po ní hon či pochod za pokladem (svačinou). Po svačině následovali bitvy v aréně, kterou jsem vyhrál, druhý byl Denis, pak David. Jako poslední jsme hráli městečko Palermo. Byl jsem Catani (šerif), mafie byla složena z Davida, Vojty a Tadeáše. Tato akce byla dobrá.

  (převzato z kroniky, autorem je Michal Balcar)

"To je jídla, co z něho uděláme?"

Příspěvek byl publikován v rubrice Oddílové se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Ohlédnutí za proběhlými akcemi

  1. Petr napsal:

    Na tomto místě se měl objevit článek Michala Daňka. Bohužel z technických důvodů nebylo možné jej v době pravidelného vydání uveřejnit.
    Děkujeme za pochopení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *