Oddíl na dobré cestě?

aneb zhodnocení prvního pololetí

Je za námi polovina dalšího školního roku. Stejně jako děti školou povinné, které před necelým měsícem dostaly vysvědčení, můžeme vystavit takové vysvědčení i našemu oddílu. Jak si vlastně vede, co mu schází nebo v čem naopak vyniká? Na tyto otázky se pokusím najít odpověď na následujících řádcích.

Už první týdny v září byly klíčové. Řady roverů se totiž rozšířili o nové tváře a tak bylo potřeba dobře rozdělit nejen jejich kompetence. Rozdělení funkcí v oddíle se obešlo bez větších komplikací, což lze považovat za úspěch. Středisko ve středisku, jak lze asi náš oddíl s nadsázkou nazvat, tedy mohlo začít pracovat. Jednotlivé výchovné kategorie si vytyčily své cíle a priority, podle nichž se snažily více či méně úspěšně řídit. A tak například: vlčata rozjela nové stezky, skauti zavadli originální družinový systém a roveři šli cestou kvalitních roverských schůzek. Na podzim se uskutečnil tradiční společný oddílový vícedeňák, tentokrát až do Cizkrajova. Hodnocení této akce by vystačilo na samotný článek, nicméně mohu říct, že akce se určitě povedla a navíc ukázala jako vhodné využití většího množství vedoucích. Až potud by se zdálo, že oddíl fungoval perfektně a nebylo, co měnit. Jen někteří šťouralové viděli jako problém chod oddílu jako celku. Odezva byla celkem rychlá. Během vánočních prázdnin vznikl nový systém v organizaci oddílu, který některé věci podstatně zjednodušil a urychlil. Krom toho došlo k proměně Panteřího drápku i některých dalších věcí, včetně vymalované klubovny. Statistiky nevedu, ale mám pocit, že se nezměnil jen systém, ale také přístup některých lidí. A tak zatímco bylo na podzim nemyslitelné po někom něco chtít, zdá se nyní, že se blýská na lepší časy. Dokladem toho může být např. hojná účast na včera skončené akci pro vedoucí a rovery ve středisku, na které Panteři tvořili snad dokonce třetinu.

Snad optimismus není přehnaný a snad nadšení nejen pro náš oddíl moc rychle neopadne. Ať už v řadách vedoucích a roverů nebo těch, pro které to tu vlastně je. Čeká nás totiž pololetí druhé, které bude zřejmě nabitější na akce, tedy i na jejich přípravu, již teď se pomalu rozjíždí i příprava tábora. V plném proudu jsou i přípravy oddílového setkání vedoucích a roverů. Nezbývá než popřát si do dalšího pololetí, ať se daří!

A ptáte-li se jaké vysvědčení by si Panteři zasloužili? Odpověď na tuto otázku nechť si každý udělá sám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Oddílové se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Oddíl na dobré cestě?

  1. Ruprd napsal:

    Ty bys mohl dělat našeho tiskového mluvčího, protože takhle objektivně a bez zbytečností je to naprosto dokonalé:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *