Rozhovor s Ondrou o roverech

OndraRoveři mají za sebou druhý rok činnosti. Druhý rok byl určitě o dost lepší než ten první. Nás v roverském věku přibylo a tak bylo možné dělat náročnější aktivity a kvalitnější schůzky a akce. Byl však roverský rok, který pomalu končí opravdu dobrý? Na co budou roveři rádi vzpomínat a na co se můžou skauti, kteří sem přestoupí, tešit? A co naopak je stále ještě nedořešené? Na tyto otázky odpovídá Ondra, který byl letos u roverů prvním rokem a kterého všichni znáte jako hlavního etapovkáře.

V roverech je velice důležitý kolektiv, ve kterém se vše odehrává. Myslíš si, že jsou současní roveři schopní spolupráce a že jsou dobrým kolektivem nebo se zde odehrávají nějaké rozbroje?

Kolektiv je tu určitě dobrý, Spolupráce tu funguje na jedničku. Jen čas od času se vykope válečná sekera, ale to jen tak ze srandy.

Jak vlastně probíhá základní činnost roverů tedy pravidelné schůzky. A jak je hodnotíš?

Schůzky jsou dvojího typu. Jednak schůzky pod vedením Zevla a pod vedením nás ostatních, kteří se v tom střídáme. Zevlovy schůzky se postupně zlepšovaly. Nejlepší schůzka, kterou Zevl připravil byla v tunelu pod Starou dálnicí, kde jsme utíkali z vězení.

A co schůzky pod vedením ostatních roverů. Podařilo se jim připravit kvalitní schůzky nebo by jsi od nich očekával víc?

Každý naplnil schůzky svou oblíbenou činnostíí (např. na Vojtové schůzce se běhá, s Bacilem se hraje divadlo). Tím pádem se to těžko hodnotí.

Pokud vím byl jsi na většině roverských akcí. Můžeš nám prozradit, která byla pro tebe tou nejlepší a na kterou naopak nerad vzpomínáš?

Za nejlepší akce bych zvolil Záhrab, Antarktidu a LANové aktivity. Vyloženě špatná akce rozhodně nebyla, ale bylo škoda, že se akcí neuskutečnilo víc. Některé naplánované byly zrušeny.

Všichni starší skauti se velice těší, až budou moci přejít k roverům. Myslíš, že je v roverech opravdu se na co těšit?

Určitě je na co se těšit. Setkají se tu totiž se svými staršími kamarády, ale čeká je i nějaká práce. Ať už je to pomoc ve vedení či nějaká oddílová funkce jako např. nástěnkář, či fotograf.

Roveři mají určitě i své stinné stránky. Můžeš prozradit, co ti na roverech vadí.

Vadí mi, že roveři nejsou více samostatní. Důležitá rozhodnutí jsou pouze na Zevlovi a my ostatní nejsme schopni něco sami vymyslet a připravit.

Příští rok přijde do roverů dalších pět skautů, takže nás bude ještě o něco víc. Co by sis přál aby začalo fungovat, nebo co by se mělo zorganizovat.

Přál bych si aby si každý z roverů našel nějaké uplatnění v oddíle, aby se vedoucí nemuseli starat o drobnosti, které jsou s vedením spojeny. Dál bych chtěl aby se pokračovalo v tradičních akcích jako např. Nevzdávej, čundr či záhrab a aby se do jejich přípravy zapojilo více roverů.

Na závěr. Co bys popřál čtenářům našeho časopisu.

Ať přežijou tábor a ať se můžem zase všichni v září setkat.

Ondro, díky za tvůj čas a za rozhovor.

Příspěvek byl publikován v rubrice Oddílové se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.