Kočičí žleb

10.10.2009


Kočičí žleb |

Kočičí žleb

Sešli jsme se v brzkých odpoledních hodinách u naší nástěnky na konečné Ečerova. Nemám přehled, kolik přišlo vlčat, ale co se týče skautů, přišlo všech pět Mamutů, tři Kamzíci a dva Svišti. Po krátkém čekání na opozdilce jsme se vydali na místo zahájení – křižovatka asfaltek pod Křivou borovicí. Zde jsme se rozdělili do skupinek – Kamzíci a Svišti byli sjednoceni pod jednu družinu – The best of Panters – a po dořešení organizačních věcí jsme mohli shlédnout úvodní scénku. Z ní jsme se dozvěděli, že dávní Inkové, původní obyvatelé Peru, byli kultivovaný a bohatý národ. Do Jižní Ameriky ale připlul Hernando Cortez, který chtěl získat zlato pro Španělsko. Po zabití vládce Inků bylo však tajemství, kde se poklad ukrývá, ztraceno. Proto jsme se ho my vydali hledat.
Na začátku dostala každá skupinka mapu se stanovišti a pokyny. Úkolem bylo do určitého času obejít co nejvíce stanovišť a tak získat pět indicií o tom, kde se skrytý poklad nalézá a zároveň na stanovištích získat co nejvíce zlatých mincí ( od 1 do 3 ). Z indicií jsme se dozvěděli, že pokud přijdeme za Sluncem z jednoho stanoviště ráno na východ a z jiného za Sluncem v poledne na jihu, najdeme chrám Inků. Během doby vyhrazené k obcházení stanovišť jsme jich navštívili 8 z 9 a získali 19 zlatých mincí.
Do chrámu Inků jsme dorazili jako třetí, což mělo jenom malý význam. Měli jsme ale bohužel o 1 zlatou minci míň než skautky.Jelikož nikdo neměl více, Poštolky se staly vítězi letošního kočičího žlebu. Zakončili jsme příběh ve chrámu ( provizorní přístřešek s celt a dek) a vybrali si cenu – deskovou hru Mafia. Naše dvě družstva se umístila na 2. a 3. místě dostali jsme tedy obrovskou baterku a knihu o přírodních divech světa. Po ukončení byl rozchod jednotlivých oddílů zpět na Ečerovu a od tam domů.

Jeník B.

Novinky

Docházka

 1. Jakub K.
  173
 2. Vítek P.
  167
 3. Adam P.
  165
 4. Daniel P.
  163
 5. Vojta
  162
o bodování

Anketa


Statistiky

© 2005-2020 Panteři a Kokino
verze 3.0.0