Společná schůzka na loděnici

20.6.2008


Schůzka na loděnici |

Schůzka na loděnici - Vodní bitva

V nečekaně vysokém počtu jsme se sešli na konečné na 1 a 3 na Ečerově. Dlouho jsme se nezdržovali a vyjeli jsme tramvají na Vozovnu Komín, odkud jsme došli na loděnici 36. oddílu Kormoránů. Zde jsme rozdělili účastníky do tří skupin tak, že byla vždy skautská družina s družinou vlčat. A tak se seznámili Mamuti s Jeleny, Kamzíci s Jestřáby a Svišti s Vlky. Než přišla nejdůležitější část schůzky tedy etapa, vytáhli jsme lodě a začali jsme brázdit řeku Svratku. Následovalo vcelku dlouhé vysvětlování etapy.
Ta spočívala v tom že jednotlivé skupiny proti sobě bojovali pomocí různých prostředků v tzv. vodní bitvě. Každá skupina dostala 1 kajak, 2 kanoe a jednu ponorku a samozřejmě nesčetné množství zbraní. Zbytek lidí, kteří se nevešli na lodě hlídali přístav a v něm důležitou součást etapy, tedy vlajku, o jejíž ukořistění všem skupinám šlo. Každý kajak obsazený jedním námořníkem dostal Pet láhev s děravým víčkem, která sloužila jako zbraň kterou mohli být zasaženi nepřátelští námořníci. Ti byli oživeni u svého přístavu. Kanoe měli navíc k dispozici míček který sloužil jako dělo zasahující lodě. Zásah do lodě znamenal -1 život pro loď. Každá skupina vybrala jednoho jako ponorku. Ten mohl dotknutím některé lodi ubrat 3 životy. I když se hra nemohla díky časové tísni dohrát úplně dokonce, myslím že si ji všichni užili.
Následovalo ještě krátké projetí po Svratce, a uklizení lodí. Nemohla samozřejmě chybět závěrečná fotografie všech účastníků. Pak jsme opět odjeli tramvají do Bystrce.
Domnívám se že se schůzka zdařila, někteří si už po několikráté zajezdili na kajaku, jiní se naučili lépe ovládat loď a někteří se vůbec poprvé projeli na kanoi.
Petr K.

Bodování etapy družin:

Jeleni (6b), Mamuti (6b), Jestřábi (4b), Kamzíci (4b), Svišti (2b), Vlci (2b),

Novinky

Docházka

 1. Jakub K.
  173
 2. Vítek P.
  167
 3. Adam P.
  165
 4. Vojta
  162
 5. Matěj D.
  160
o bodování

Anketa


Statistiky

© 2005-2020 Panteři a Kokino
verze 3.0.0